top of page
  • shlomi2999

?SOS - ALL OR NOTHING


בשוק של היום חברות ההייפ/מומנטום מקבלות יותר ויותר תאוצה. המניות האלה נהנות מאלה שרודפים אחרי הדבר הבא, משכנעים את עצמם שביצועי המניה הקודמים מעידים על הפוטנציאל. האמנם?

אחת החברות המעניינות בתחום הזה שעלתה באחוזים מטורפים בתחילת השנה היא מניית SOS.

מאז שעלתה לכמעט 16$ למניה מוקדם יותר השנה במהלך הסיבוב של חברי reddit, המנייה על מסלול יורד. נכון לעכשיו, מניית SOS נסחרת בכ- 2.4 דולר למניה, בזמן הכתיבה.

במשברים מניות קטנות נוטות לרדת יותר ממניות גדולות, ובתקופה תנודתית כמו עכשיו כניסה והשקעה במניות כאלה נוטות להיות מסוכנות ראו הוזהרתם!

SOS

חברה סינית המספקת שירותי כריית נתונים וניתוח לחברות. הם מספקים נתוני שיווק, טכנולוגיות ופתרונות עבור חברות ביטוח, שירותי חילוץ חירום, פורטלים של מידע בנושא מוצרי ביטוח ובריאות. החברה מפעילה את תוכנת שירות חילוץ הענן של מערכות SOS כפלטפורמת שירות המציעה מוצרי ענן בסיסיים.

אז אתם שואלים את עצמכם למה חברה כזאת מזנקת בענק בחלק הראשון של השנה? יש סיבות טובות לכך וזה ההתמקדות החדשה והעיקרית של החברה בכריית קריפטו.

כריית קריפטו נהיה תחום לוהט עקב ההתעסקות סביב המטבעות הוירטואליים והתחלת ההכרה והבנה של המשקיעים שהתחום ילך ויגדל. עם הזמן גם כריית הקריפטו נהיית קלה יותר ולכן חברות הכרייה נהיות יותר רווחיות עם חומרי הגלם שיש להם .


החברה תלתה את עתידה במטבעות הוירטואלים וכיוצא מכך כל שינוי לטוב ולרע יוביל לעלייה או ירידה מחיר המנייה. בהתאם לכך, נראה כי מניית SOS משמשת כלי על-ידי כמה משקיעים כדי להשיג חשיפה גבוהה למינוף לקריפטו. מניות אלה הפכו למועדפים על סוחרי ה meme stocks המבקשים להגביר את הסיכון ולנסות להתעשר ביום. השקעה בחברה קטנה,אלמונית,סינית שנטשה את עיסוקה המקורי ומתרכזת בכרייה זה סיכון גדול לכאלה שמחפשים יציבות בתיק ההשקעות שלהם.


המחיר הנוכחי של מניית SOS נראה אטרקטיבי, יחסית לשיא שלו בתחילת השנה. בהתחשב בעובדה ש- SOS העמידה לשירות יותר מ- 6,000 אסדות כרייה. באופן אירוני, SOS אינה מניבה כעת הכנסות רבות מביטקווין. החברה הוציאה דוחות שנתיים לאחרונה לשנת 2020 ובה הודיעו שהכנסות החברה היו מעל 300% משנה לשנה, אך זה היה בעיקר בשל עסקי שיווק בביטוח. למעשה, 84% מההכנסות נגרמו מלקוח אחד בענף השיווק בביטוח. זאת אומרת, הכנסות גדולות מעסקי הקריפטו עדיין אין לחברה.

בנוסף היא קיבלה לאחרונה רישיונות עסקיים לשירותים כספים בקנדה ובארה"ב, אשר יאפשרו לחברה לפעול כסוכן המרת מטבע וכסוכן להעברת כספים. אך בד בדד, מנייה שמאבדת 96% מהשווי שלה ב 5 השנים מאוד מפחידה להמשך השקעה , אך מצד שני יכולה גם לחזור לעצמה (מצורף גרף למטה).


לסיכום,אתם יכולים לבחור באיזה צד אתם בשוק המניות הצד שמנסה להתעשר ברגע ומחפש את הדבר הבא שיכול להגיע לירח )אבל גם יכול ליפול ולאבד את רוב השווי שלו(.או הצד הרציונלי שמשקיע בחברות שהוכיחו את עצמם ומספקות הוכחות מדי שנה.

ישנו ציטוט ממשקיע בין הגדולים בכול הזמנים ושמו וורן באפט שאומר: "אני משקיע במניה במחשבה שממחר יסגרו את הבורסה ל-10 שנים."

אם נלך עם ציטוט זה השקעה ב SOS היא השקעה לא כדאית . אם אתם שוריים לגבי המטבעות הוירטואלים ורוצים לגוון את תיק ההשקעות שלכם אולי האופציה העדיפה מבחינתכם היא לקנות קריפטו בצורה ישירה ולא דרך חברת ביטוח/כרייה צד שלישי מסין.

בנוסף לזה שהמניה היא חברה סינית וכל הלחץ ההולך ומתמשך על חברות מסין .

אך יש גם צד שני למטבע , כשיש פחד בשוק זה הזמן להיכנס , ודווקא עכשיו כשהמניה ממש נפגעה וממש אטרקטיבית אולי זה הזמן להיכנס פנימה ואולי המחיר הנוכחי הוא פייר כדי להשקיע בה.


https://finance.yahoo.com/news/now-time-bet-sos-stock-130922719.html

כתבה בנושא .

בכל מקרה כלל מאוד חשוב , מניות פני יכולות להעשיר אתכם אך גם יכולות לרדת 50% ביום ואף להעלם , רוב האנשים מפסידים כסף במניות פני בשוק , על כן אנחנו מחזיקים מקסימום 5% משווי כל התיק במניות פני.


תודה על הקריאה, אריאל הדר

עורך : שלמה קייט

אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי החברה נשוא המאמר SOS, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

גילוי נאות: בעת כתיבת שורות אלו, איני מחזיק שום פוזיציה במניית sos

נ.ב מצורפים נתוני החברה וגרף המנייה ב 5 השנים האחרונות


נתוני חברה עיקריים:

שם החברה: SOS LIMITED

סמל טיקר: SOS

מחיר מניה: 2.43$

שווי שוק:510$ מיליון

הכנסות: 50$ מיליון