top of page
  • shlomi2999

איך נפרוש עשירים ? לא כל כך מסובך .

רבים מאיתנו תמיד מחפשים את המניה המצליחה, את הג׳ק פוט, את אותה אחת שתיקח אותנו ותשלש לנו את הפורטפוליו. אנשים מחפשים הצלחות חדשות בשבוע ושהתיק שלהם יעלה במאה אחוז ב-200% ב-300%. אולי בגלל שהיתה שנה מטורפת ב-2020 ויש מניות שאכן עשו זאת.


וגם אם ישנן מניות שיש ביכולתן לתת את העליה הזאת, חשוב לזכור שכמו שהן יכולות להיות מוכפלות בשלוש ובחמש - באותה מידה, במקרה למשל שנותנים דוחות לא טובים או בצאתה של חדשה לא טובה, הן גם עשויות לרדת כלפי מטה בצורה חדה. הן מאוד תזוזתיות המניות שמכפילות את עצמן ב-3/5 פעמים. זה בסדר לשים חלק מהפורט פוליו בדרך כלל 30% על מניות גדילה ו-5% על מקומות שיכולים לתת לכם מניות פני שבידן לתת תשואה מהירה. אבל בד בבד הן גם מסוכנות. לכן ‏כל אחד צריך לשנות את החשיבה שלו ולא לחשוב רק על איך להתעשר תוך חצי שנה או תוך שנה אלא להתחיל להגיע *למשמעת של השקעות לטווח הארוך*.


עכשיו נציג בפניכם לכם איך לעשות הרבה כסף בהשקעה מינימלית של 1000 שקל בחודש לאורך שנים. דבר שיאפשר לכם להגיע לביטחון כלכלי ופרישה ‏עם נתח משמעותי בצד.


יש מושג שנקרא ריבית דריבית. אחרים יכני אותו אפקט כדור השלג. נסביר עליו בקצרה: ביום שתשקיעו סכום מסוים של כסף כל חודש במשהו עם רווח סולידי של 10% - שייתן לכם כל שנה רווח של סביבות 10%, ולא תגעו בכסף ‏לאורך שנים - תתחיל להצטבר לכם ריבית של 10%. על הריבית הזאת שצברתם אתם תצברו עוד 10%. וזה כמו כדור שלג שמתגלגל בשלג וצובר שלג ועוד שלג ומתפתח לכדור גדול - כך החסכונות שלכם בתיק ההפקדות יגדלו ובהחזר השנתי כל פעם יגדל ב-10% מסכום גדול יותר.


בשנים הראשונות אתם לא תראו את זה מגיע לכדי משהו משמעותי, אך כשתגיעו לסביבות 15 שנה יצטבר סכום מאוד רציני שכל עליה של 10% בשנה תהיה מאוד דרמטית. ‏וכך גם כשתגיעו ל-20 שנה הסכום יהיה יותר ויותר משמעותי. וכן הלאה. לאט לאט התיק ילך ויתעצם ותרוויחו כל שנה באחוזים הרבה יותר גבוהים.


הנה כמה דוגמאות: בנאדם שהפקיד 5000 שקל בתור סכום התחלתי במדד 505 החברות הכי חזקות בארה״ב ( s&p500). מי שעוקב יודע שכבר במשך 90 שנה המדד עולה בממוצע של 9% בשנה. בשנים האחרונות העלייה אפילו חדה יותר. בחלק מהמקרים זה הגיע ל-26% בשנה האחרונה. אבל מכיוון שמן הסתם יהיו גם בחלק מהשנים נפילות - ניקח את המינימום שזה בערך עלייה של 10% בשנה בממוצע לאורך שנים רבות. בנוסף לסכום הראשוני שהפקדנו 5,000 שח נפקיד את ה-1000 שקל כל חודש ונבדוק במחשבון של ריבית ריבית מה יהיה הסכום שיצטבר במשך 10 שנים, במשך 20 שנה, במשך 30 שנה ובמשך 40 שנה. נוכל לשים לב לאיזה ביטחון כלכלי אדם יכול לדאוג לעצמו כשהוא פורש. ואם יש ביניכם אנשים שהם בני 20 והתחילו לעשות את זה בגיל 20 כבר בגיל 50 הם יכולים להיות עם כמה מליונים. שלא לדבר על גיל 60 אז בכלל אפשר להיות עם סכום כסף רב יותר שיעניק פרישה מאוד מאוד נוחה.


חשבו על עתידכם.


מחשבון ריבית דריבית : https://www.profity.co.il/ribit-deribit

התמונה מתוך PROFITY.CO.IL

תוכלו לראות איך עם הפקדה ראשונית של 10,000 שקל ועוד הפקדה חודשית רק של 1000 ש"ח בחודש במשך 30 שנה עם ריבית סולידית של 10% בשנה תגיעו לרווח רק בריבית של כמעט 2 מליון ש"ח .


אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי החברה נשוא המאמר S&P 500, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.


234 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מניית govx - פריצה מעל 1.25 , שלילי מתחת ל-1.1 מניית siga - פריצה מעל 16.2 , שלילי מתחת ל -15 מניית kavl - פריצה מעל 1.92 , שלילי מתחת ל 1.66 מניית vs - פריצה מעל 0.7510 ין לראות במידע המובא במאמר כהצ